Пам’яті Володі Трофімова

На передодні святкування 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни в музеї історії ліцею відбувся захід,  присвячений Дню пам’яті Володі Трофімова, якому 24 квітня 2015 року  виповнилося б 90 років.   Ім’я Володі Трофімова носить наш ліцей.

Активну участь взяли учні групи КС-314 (майстри в/н Кузнєцова В.М. та Шеремет І.М.). На захід були запрошені ветерани: Федорова Вікторія Олександрівна – жителька блокадного Ленінграду. Пилипчук Клара Петрівна –керівник прес-центру Ізюмської міськради ветеранів України;  Третьякова Зінаїда Іванівна – ветеран профтехосвіти, ветеран праці.

Про життя та бойовий шлях Володі розповіла Третьякова З.І. Вона зупинилась на періоді, коли Володя та його сестра Євгенія виховувались у Комарівському дитячому будинку, про навчання Володі у ЖУ – 4 міста  Ізюм (колишньому ліцеї), його бойовий шлях та подвиг – ціною свого життя юний Герой врятував життя командира Духаніна  Івана Васильовича. Були зачитані архівні матеріали начальника політвідділу 379 стрілецької девізії полковника Уразова щодо пропозиції присвоєння В.В. Трофімову звання Героя Радянського Союзу. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 04.06 1944 року йому це звання було присвоєно.

News05_05_15

Якімова Віта Олексіївна зачитала уривок з поеми «Висота», яку присвятив своєму дяді поет Володимир Гоцуленко.

В своєму виступі Вікторія Олександрівна Федорова згадала тяжкі воєнні роки, її поїздку до міста загибелі Героя, закликала учнів берегти пам’ять про подвиг.

Цікавою була розповідь Клари Петрівни Пилипчук про однополчанина Володі – Івана Федоровича Чудінова, з яким підтримує листування. Вона зачитала звернення Івана Федоровича до ліцеїстів та працівників ліцею з нагоди 90 – річчя від дня народження Володі Трофімова та  70 – річчя Перемоги  над нацизмом у Європі.

Учні ознайомилися з альбомом фотографій про життєвий шлях Володі, листами Чудінова І.Ф. та сестри Володі – Гоцуленко Є.В., матеріалами преси про подвиг нашого учня, збірками віршів племінника Володі, які він подарував музею: «Однажды», «Стихи», «Снег цвета боли».

Ветеранам були вручені квіти. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героя,  а також всіх загиблих у роки війни.

Підготували:  Якімова В.О., Бондаренко І.І.