- Розкрий себе в будь-якій ініціативі.
- Пам’ятай, що сила твоя, цінність для тебе і оточуючих – це твоє прагнення до морального, духовного і фізичного здоров’я.
- Знайди того, хто потребує твоєї підтримки, допомоги, захисти його. Надавши допомогу, не перетворюй її на милостиню, не принижуй гідність людини.
- Оцінюй себе та твоїх товаришів не за словами, а за реальними діями.
- Вчися, бо вчитися треба.
- Розумій природу, щоб розуміти самого себе.
- Перемагай труднощі і не зупиняйся на досягнутому.
- Люби, поважай свій народ, свою культуру, Батьківщину.
- Будь хазяїном свого слова.
- Шануй своїх батьків.
Здоров’я – це стан фізичного, психічного і соціального благополуччя.
Коли людина здорова, вона добре працює, гарно вчиться. Вона завзято робить різні справи.
Найбільше щастя в житті – здоров’я.
Коли нічого не болить, приємно спілкуватися з рідними, близькими і знайомими, радіти кожній посмішці, успіху друзів.
У здорової людини гарний настрій.
Здорова людина долає поганий настрій, вміє налаштуватись на роботу.
Здорова людина вміє керувати своїми діями.
Здорова людина добра і справедлива.
Все це і є благополуччя.
Отже, благополуччя – це задоволення від насиченого подіями життя.
Проаналізувавши досвід багатьох благополучних, успішних і щасливих людей, вчені зробили висновок: щоб бути благополучним, успішним, зрештою щасливим, треба вчитися цього так само, як математиці, хімії, історії тощо.
ПАЛИТИ ЧІ НЕ ПАЛИТИ?
Перше: необхідно знати всю правду про тютюн і куріння і наш проект допоможе в цьому.
Друге: потрібно знати, що, не дивлячись на рекламу, фільми і серіали, в яких улюблені герої можуть палити, більшість підлітків, молодих людей, дорослих і спортсменів не палять.
Третє: займися фізичними вправами або улюбленим видом спорту, або спортивними танцями. Від цього потрійна користь: користь для здоров’я; прекрасно проведеш вільний час; ти знайдеш друзів, з якими у тебе будуть спільні інтереси, наприклад,спорт.
Четверте: потрібно знайомитися з новими людьми і знаходити нових друзів, але при цьому слід залишатися вільним і незалежним від їх тиску. Не обов’язково палити “за компанію” лише тому, що твої друзі або інші люди палять. Оскільки палити тобі або не палити — це твій вибір, а не твоїх друзів. Не вони вирішують за тебе, а ти сам повинен вирішувати. Не палити — не означає бути слабким, не зовсім дорослим або “білою вороною”. Якщо твій друг пропонує тобі закурити, а ти не хочеш, ти не повинен погоджуватися. Завжди можна і потрібно відмовлятися. Не палити — означає зробити вибір на користь здоров’я. Справжні друзі повинні це розуміти і поважати твій вибір.
П’яте: не витрачай гроші на “дим”. Краще збережи їх і витрать на що-небудь цікаве, наприклад, на модний одяг, нову комп’ютерну гру або на черговий похід в інтернет-клуб, або на дискотеку.
Шосте: не опинись в клітці під назвою “тютюн”. Куріння — це клітка, куди легко попасти, але важко вибратися. І вже не ти, а сигарета керує тобою. Пам’ятай, що нікотин є в будь-яких сигаретах, сигарах і він викликає залежність. Будь вільним від тютюну. Розпоряджайся своїм життям сам і не дозволяй сигареті розпоряджатися ним.
Сьоме: якщо ти вже почав час від часу палити або робиш це постійно, настав час кидати палити. У цьому подвійна користь: величезна користь для здоров’я і ти зберігаєш багато грошей. До того ж, якщо ти не палиш, то у тебе красивий, здоровий вигляд; від тебе і від твого волосся, одягу і з рота приємно пахне; у тебе білі зуби і сяюча посмішка. Завжди роби вибір на користь здоров’я!