9 листопада – День української писемності та мови

9 листопада  відзначають велике духовне свято – День української писемності та мови,що яскраво засвідчує багаторічний тернистий шлях рідного слова. З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури був проведений  ХХІ  Всеукраїнський  радіодиктант  національної єдності . Тисячі українців щороку беруть участь у флешмобі й приєднуються до цієї урочистої події  по всьому  світу. Текст диктанту написав і прочитав  патріарх сучасної української  літератури  Юрій  Андрухович.

Учні та  працівники  ДНЗ “Ізюмський регіональний центр професійної освіти” долучилися  до цієї масштабної акції. Напередодні   підлітки повторювали правила  орфографії та пунктуації, виконували тренувальні вправи. Для написання   диктанту облаштували декілька кабінетів, бібліотеку.

Тож  взяти участь у радіодиктанті  міг кожен охочий. Достатньо було мати під рукою аркуш  паперу та ручку. Слід  відзначити високу активність, з якою всі долучилися до події.

Цьогоріч  радіодиктант  національної єдності написало 120 учнів. Адже участь усіх українців у такому заході, це не тільки популяризація  мови, а і один  із засобів духовного єднання в одну непереможну націю.

Згадаймо слова відомого українського письменника О.Гончара :

” Запашна, співуча, милозвучна,сповнена музики і квіткових пахощів – скількома епітетами супроводяться визнання української  мови…Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе ”.

Шануймо нашу мову – іншої  в нас нема і не буде. Рідна мова – це наш спадок, дар Божий, велика  цінність, народний скарб. Наше завдання берегти цей  неоціненний  дар. Нехай  живий  вогник  нашої  рідної  мови не  згасає.