Афганістан – ти серця мого біль

15 лютого Україна урочисто вшановує пам’ять учасників бойових дій на території інших держав, а також відзначає 32-гу річницю виведення радянських військ з Афганістану.

Афганська компанія залишила невиліковну рану в душах і серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.

12 лютого бібліотекарі ДНЗ «Ізюмський РЦПО» спільно з працівниками  Ізюмської міської бібліотеки – філії №1 Альоною Харківською та Іриною Єньшиною провели для учнів груп ТМ-320, ТМ-319 годину мужності «Афганістан – ти серця мого біль». На заході були присутні майстри виробничого навчання Сергій Сенчук, Володимир Грушка, Євгеній Чередниченко та Юрій Бондаренко.

Бібліотекарі Альона Харківська та Ірина Єньшина розповіли про військові події у Афганістані, про героїзм наших бійців і про перевірене і загартоване серед мальовничих та небезпечних гір чужої країни, військове братство. Усі присутні уважно слухали розповідь бібліотекарів, а також переглянули документальні фільми «Афган – 30 років після війни» та «Остання висота», де розповідається про взвод та військовий шлях засновника бойової системи хортингу Едуарда Єрьомина.

Віта Якімова доповнила розповідь про наших випускників та співробітників Ізюмського РЦПО  – учасників бойових дій в Афганістані .

В ході заходу учнів ознайомили з літературою, в якій висвітлюється тема афганської війни, представленою на книжковій виставці «Афганістан – вічна біль і пам’ять». Були представлені книги І.П.Шкварко «Біль пам’яті», А.Дмитренко «Аист», А.Проханова «Там, в Афганистане…» та інші.

Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять загиблих.

Тож пам’ятаймо ветеранів і виявляймо розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває досі – у спогадах, снах, у душах. Вони на це заслуговують.

Хай буде все, що має бути.

І тихі радощі життя,

І слів чужих важке каміння…

Мені не треба співчуття.

Мені потрібне розуміння.