Члени Євроклубу “Мрія” зібралися в Літературному кафе “Світова слава Кобзаря”

11 березня 2014 р. члени  Євроклубу “Мрія” зібралися в Літературному кафе з нагоди святкування 200- річчя з дня народження Т.Г.Шевченка. До уваги присутніх була розгорнута літературна композиція “Світова слава Кобзаря”.

Ведучі літературної зустрічі Кокляр І., президент Євроклубу “Мрія,” та Пирлик С., член Ради Євроклубу “Мрія” привітали гостей літературного кафе заступника директора з навчальної роботи Чупову В.В., заступника директора з навчально-виховної роботи Машкова О.М., соціального педагога Шамрай Л.П., викладачів Носачова В.Г. та Владикіну О.В..

Учні групи К-311 Дубровіна Є, Євстратьєва А, Пастушкова О., Немикіна І., Петухов А. та Чарахчян Я. нагадали присутнім, що в своєму творі “І мертвим, і живим, і ненародженним землякам моїм  в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє”   Шевченко роздумує над долею України і робить висновки-позачасові, прийнятні для всіх поколінь українців, особливо сьогодні.

Тарас Шевченко- справді один із найбільших  геніїв світової культури. Його  гуманізм, яскраві  народні образи роблять його зрозумілим і близьким для людей різних народів, хоча він є поетом України.

Твори Шевченка перекладені на 52 мови світу.

Під час зустрічі вірші Т.Г.Шевченка англійською мовою  в перекладі Л.Войніч, В Річ  та Джона Віра продекламували Бугаєва Е.( гр.К-312), Полеонова Є. (гр. К-313) , Жернова К.(гр.К-312), Фоміна Г. (гр. К-312), Горькавенко М. (гр. АЗ-312), Максименко С.(гр.АЗ-312).

На шляху, який пройшла поезія Шевченка до багатьох європейських народів, велику роль відіграла німецька література. Корнєєв М. (гр. К-311), Ємець Я.(гр. К-313), Мінко А.(гр. К-313) познайомили всіх з шевченківськими поезіями в перекладі Анни – Шарлоти Вуцькі, письменниці-романістки, та А. Курелли і  Г. Ціннера, поетів-антифашистів.

Враження від поезій підсилювали звуки пісень на слова Тараса Шевченка. Всі учасники Літературного кафе пригощалися традиційними українськими стравами – варениками та узваром.

IMG_4259

SAM_3226