День української писемності та мови.

Не говори: в нас мова солов’їна

Бо мова вище, ніж пташиний спів.

В її скарбниці – доля України

Глибинна таємниця правіків.

Вона нуртує джерелом криничним,

Із попелища феніксом встає.

Для нації вона гарант на вічність,

Тому її так люто ворог б’є…

Микола Лотоцький

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. З нагоди свята у гуртожитку ДНЗ «Ізюмський регіональний центр професійної освіти» було проведено     конкурс – змагання «Мова – наш скарб»  та   годину спілкування  “Мова – душа народу». Учні поглибили знання про виникнення писемності, про історію та розвиток рідної мови,  поринули у багатий світ краси і принад рідної української мови. Весело відповідали на запитання конкурсів «Доповни прислів’я»,  «Весела перерва», «Мовне асорті». По – справжньому був цікавий конкурс-пантоміма «Що означають фразеологізми».

Особливі струни в душі кожного учасника забриніли під час виконання завдання  «У рідному краї й серце співає»,  в якому потрібно було прослухати українську мелодію і вказати її назву.

Тож цей день виявився насиченим та емоційним. Учні змогли проявити свої творчі та розумові здібності, яскраво продемонстрували великий патріотизм до рідного слова, української землі.

Проведення таких заходів дозволяє не лише перевірити знання рідної мови, а й зрозуміти, що саме від кожного з нас залежить її подальша доля. А, отже, і доля України. Бо мова – це засіб збереження нації.