День жертв кримськотатарського народу

18 травня народ України вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар з рідної землі та висловлює слова скорботи живим свідкам трагічних подій, що увірвалися в їх життя.
Саме в цей день в 1944 році розпочалася операція з депортації кримських татар, в результаті якої було виселено близько 200 000 осіб. Це був справжній геноцид мирного населення. Адже протягом року до завершення війни загинуло понад 30 000 кримських татар. Незважаючи на жорстокість репресії, зламати кримський народ не вдалося, у засланні тривала боротьба за правду і справедливість, за право жити на рідній землі, зберігати традиції і культуру.
Педагоги та учні ДНЗ «Ізюмський РЦПО» у День боротьби за права кримсько – татарського народу вшанували пам’ять жертв цього злочину.
Була проведена інформаційна година, на якій учні дізналися про історичний розвиток кримськотатарської народності на півострові та про три хвилі депортації даного етносу.
Класні керівники надали учням посилання на відеоспогади очевидців тих подій 1944 року та на фільм «Хайтарма», розміщених на Гугл дисках.
Кожен відкрив для себе ще одні історичні сторінки з життя багатостраждального кримського народу, зрозумів необхідність єдності всіх закріплених конституційно територій України, потребу відновлення історичної справедливості.
Віримо, що завдяки захисникам і захисницям України зовсім скоро ми знову побачимо мирний квітучий Крим, в якому живуть вільні люди.