До 71 річниці визволення Ізюмщини

Все далі від нас ті події, все менше їх очевидців ітим більше учасників, залишились  одиниці живих ветеранів війни… І тим більш важливо нести естафету пам’яті, нагадувати молодому поколінню про невмирущий подвиг народу, що вистояв і переміг у найстрашнішій в історії світу війні.

У Ізюму є своє особливе свято Великої Вітчизняної – день визволення міста від німецько-фашистських загарбників, яке відбулося 5 лютого далекого 1943 року. Свято це  для нашого ліцею традиційне, ми щорічно широко його відзначаємо.

Саме 5 лютого 1943 р. у ході Битви за Донбас 267-а стрілецька дивізія 6-ї армії у нічному бою вибила німців з нашого міста і визволила Ізюм. Так закінчилась восьмимісячна окупація Ізюм і майже трирічний прифронтовий період історії міста. Велика Вітчизняна для нашого міста – особлива сторінка. Тут відбувались битви, що визначали долю всієї війни – Ізюм-Барвенківська та Барвенківсько-Лозівська, в ході яких загинуло до 800 тис. наших вояків, місто було вщент зруйноване, тисячі його мешканців загинули. Тому це свято для нас – особливо значне.

В рамках святкування відбулись конкурси стіннівок та творчих робіт на військово-патріотичну тематику. У конкурсі стіннівок перемогли: група СЕ-312 (В. Довгополий) – за насиченість і інформативність матеріалів, гр. К-310 (Н. Сомова і А. Іванова) – за зовнішнє оформлення і естетичність. По усіх групах майстри та класні керівники спільно з викладачами історії та бібліотекарями провели позакласні заходи. У бібліотеці відбулись вікторина, урок мужності з книжковою виставкою. У заходах приймали участь запрошені ветерани війни і праці Федорова Вікторія Олександрівна, Третьякова Зінаїда Іванівна.

3 лютого  учасники групи «Пошук»   разом з викладачем історії Носачовим Віталієм  Геннадійовичем прибрали могилу учасника бойових дій Паленого Федора Сергійовича.

5 лютого у Ізюмському професійному ліцеї відбулась урочиста лінійка, присвячена найбільш значущий для нашого місті даті – 71-й річниці з дня визволення міста від німецько-фашистських загарбників.  По тому учні ліцею разом з викладачами і майстрами взяли участь у загальноміському концерті, що відбувся у Палаці культури «Залізничник».