До 72-річчя визволення міста Ізюм

4 лютого, в переддень чергової річниці визволення нашого рідного міста від нацистських загарбників, у бібліотеці Ізюмського професійного ліцею пройшов урок пам’яті «Вітав переможців Ізюм».

У затишній залі бібліотеки був організований захід, на якому учні груп М-312 та К-311 почули про події далекого 1943 року, про ті дні, коли наш край звільнявся від фашистської навали, коли Ізюмщина по 7-місячній окупації знову побачила рідні війська, своїх визволителів.

Своїми спогадами поділилися ветеран Великої Вітчизняної війни, очевидець тих страшних подій Вікторія Олександрівна Федорова і ветеран системи профтехосвіти, в минулому викладач  історії нашого ліцею Зінаїда Іванівна Третьякова. Вони наголосили на потребі знати і берегти історію Вітчизни, пам’ять про невгасимий подвиг нашого народу в тій війні. Запрошені гості – бібліотекарі міської бібліотеки Ірина Миколаївна Еньшина  і  Олена Володимирівна Харківська  розповіли учням про події Великої Вітчизняної війни, визволення м.Ізюм.

Лунали вірші ізюмської поетеси Євгенії Гришко – Малик «Меморіал» і «Реквієм воїнам-визволителям» у виконанні учнів групи М-312 Шавкун Наталії і Горбань Катерини . Хвилиною  мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих у тій страшній війні.

Показаний був фрагмент фільму «Ізюм. 1943» краєзнавця Леоніда Щібрі, присвячений визволенню міста.

Присутні ознайомились з книжково-ілюстративною виставкою «Один день війни», рефератами  та творчими роботами учнів.

Подію ілюстрували виконані учнями тематичні плакати і стіннівки, а також карта міста з позначеними назвами вулиць і пам’ятників, присвячених Великій Вітчизняній війні.

По завершенню заходу всі учасники перейшли до музею Ізюмського професійного ліцею.  Учні сфотографувались з ветеранами, дістали змогу ознайомитись з оновленою експозицією музею, присвяченою подіям Великої Вітчизняної війни:  подвигу В. Трофімова, ізюмчан – Героїв Радянського Союзу та партизан Ізюмщини. Всі запрошені зацікавлено слухали розповіді  Якімової В.О. та Бондаренко І.І.  про  працівників і учнів Ізюмського  ФЗУ, що відроджували училище,а  нині наш ліцей, один з найстаріших  професійно-технічних закладів  Харківської  області.

SAM_2785

SAM_2794