До 75-річчя Перемоги

Цього року Україна відзначає ювілейну дату – 75 років Перемоги над нацистською Німеччиною. Наша країна, наш народ внесли величезний вклад у перемогу над Гітлером – і понесли невиправні, страшні втрати, передусім людські. Без перебільшення кожна родина українців – опалена війною.

Саме під таким гаслом ще з кінця минулого року у стінах нашого Центру почалася акція «Родина, опалена війною». Власне, продовжилася, бо подібні акції у нас вже стали традиційними. Учні та працівники навчального закладу приносили світлини, документи, нагороди, документи своїх предків – учасників і очевидців тієї страшної війни. Все це систематизувалось і до свята формувалось виставкою.

На жаль, карантин вніс свої корективи, і ми не змогли завершити цей проект і втілити його в життя. Проте збір матеріалів, продовжується, учні надсилають матеріали, і попри тимчасові негаразди, ця естафети пам’яті неодмінно здійсниться.

Також учням, що знаходяться на дистанційному навчанні, були розіслані рекомендації та інформативні матеріали, зокрема, про акцію «Родинні історії війни» https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/ukrayinskyy-instytut-nacionalnoyi-pamyati-rozpochynaye-vseukrayinsku-akciyu-rodynniistoriyiviyny , відео, як самостійно виготовити маки пам’яті https://mega.nz/folder/EtJH3DzT#7rHWR_BjEZvAH7_oM6vsfA. Також постійно розсилаються відеоматеріали з циклу «Друга світова: 75 років потому» https://www.youtube.com/playlist?list=PLrM_HsgzkHhH4w0GlpdXdmR-yD9IftVLL. Та будь які розповіді і фільми – мертві без нашої власної пам’яті.

Адже 75 років – не просто ювілей. Це рубіж, коли наше покоління, учні востаннє зможуть отримати живі свідоцтва тієї війни від її учасників. Ми – останнє покоління, яке не зі сторінок книжок чи екранів телевізорів, не з Інтернету чи біг-бордів зможе почути про ті події, поспілкуватися з героями, які тоді у неймовірно складних і суперечливих умовах перемогли – і дали нам шанс на мирне і щасливе сьогодення. Власне, дали нам ЖИТТЯ.

І ми, сьогоднішні, несемо перед ними найголовніше зобов’язання – зберегти і донести наступним поколінням пам’ять про їх подвиг. Подвиг простої людини у складні часи.