До 75-річчя визволення міста від нацистів

75 років тому, 5 лютого 1943 р.  місто Ізюм було визволене від нацистів. Вже традиційно до цього свята у стінах Ізюмського регіонального центру професійної освіти проходить урочиста лінійка і концерт.

1 лютого у стінах нашого закладу відбулась зустріч з представником Ізюмської міської ради ветеранів, відповідальним за патріотичне виховання молоді – Кравченком Олексієм Карповичем, який розповів учням про події Другої Світової війни на Харківщині і Ізюмщині, про Героїв Радянської Союзу – уроженців нашого краю.

2 лютого була проведена урочиста лінійка, на яку були запрошені ветерани міста і нашого навчального закладу.  Голова Ради ветеранів  Микола Іванович Григоренко розповів про визволення нашого рідного міста, про події, що цьому передували, і наголосив на необхідності зберігати пам’ять про ті часи. Викладач історії Носачов В. Г. коротко зупинився на подіях 5 лютого 1943 р. Пам’ять загиблих у тій війні вшанували хвилиною мовчання.

 Завершилась лінійка концертом, у якому взяли активну участь наші працівники і учні. Зокрема, пісні про війну виконали наші майстри в/н Дуднік В. Г. та Відіньов В. І., учениця групи КС-315 Кузькова Галина. Після лінійки учні мали змогу переглянути виступи нашої художньої самодіяльності, де виступали учні Бондаренко Роман (СЕ-316), Таранова Світлана. Симоненко Вікторія, Водоріз Маргарита, Польська Єлизавета (КС-315), Коритна Олена, Кіріченко Валерія, Білогай Софія (К-317), Оксана і Марина Лозові та Сьомочкіна Анастасія (КС-314).

5 лютого для учнів груп СЕ-317, АЗ-317, К-316 в бібліотеці Центру проведена година пам’яті «На ізюмському плацдармі» за участі ветерана ліцею Третьякової З. І.

75 років – це чаc, коли спливає жива пам’ять поколінь, що тримається якраз три покоління – так звана соціальна пам’ять. Ветерани відходять, і події тих днів стають для молоді просто історією. Тож саме перед нами стоїть важливе завдання – зберегти і передати молоді спогади і живі свідчення про ті події, про подвиг нашого народу у великій війні.