До Дня Соборності і Свободи України

Соборність… єдність України, свобода – останнім часом ці поняття стали для нас особливими. Знаковими. Знову, як і сто років тому, ми боремося за свої соборність і волю. І патріотичне виховання сьогодні для нас має особливе, першорядне значення.

20 січня у стінах нашого ліцею пройшла урочиста лінійка, присвячена визначній даті – сторіччю початку української революції (УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №17/2016).

Власне це стало кульмінацією тижня, присвяченого Соборності України та українській революції 1917 – 21 рр. По всіх групах, що знаходяться зараз на теоретичному навчанні, майстри і викладачі провели позаурочні заходи і класні години з цієї тематики. Пройшов конкурс стіннівок і плакатів. Переможцями цього разу журі визначало всіх учасників, кожного у різних номінаціях.

Учні групи К-314 Гівчук Ірина, Сивоконь Олена, Ситник Артем, Головченко Ірина і Головченко Марина, Непочатов Віталій, Полеонова Наталія підготували ліцеїстам історико-літературний виступ «За волю України». Звучали вірші О. Олесі і О. Ольжича, П. Тичини і В. Сосюри, М. Волошина і Є. Маланюка, І Липи і Б. Кравцова. Ю. Клена і О. Теліги, присвячені тим подіям.

Також присутні учні, викладачі і майстри продивились документальні фільми з серії «Невідома Україна»: «Лист без конверта», «Більшовики перемагають», «Трикутник смерті», що розкривали ті великі и трагічні події. Весь захід супроводжувався презентацією «День Соборності України». Наприкінці учні переглянули короткий фільм, присвячений українській революції і проголошенню Злуки українських земель з серії «20 кроків до мрії».

У заключному слові викладач історії запросив всіх присутніх на ланцюжок єднання, що відбувся 22 січня о 12.00 біля пам’ятника Кобзареві у центрі Ізюма. Там за участі наших учнів і викладачів відбувся короткий мітинг, а потім – акція «ланцюг єднання» на мосту, що символічно об’єднала різні частини України.

Адже єдність – це головне, що ми маємо сьогодні зберігати. Єдність різних країв нашої держави і різних поколінь, людей різних поглядів і різних статків, всіх українців – людей різних національностей, об’єднаних любов’ю до своєї Батьківщини.