Гуртожиток

Забезпечення умов для навчання та відпочинку

Учнівський гуртожиток ДНЗ «Ізюмський регіональний центр професійної освіти» щиро  вітає мешканців та відвідувачів

Учнівський гуртожиток – це цілий світ традицій, правил, іноді і законів, які вимагають від мешканців активно влитися в життя учнівської громади, бути життєрадісними та креативними. Існує вираз «не жив у гуртожитку – не був студентом». Без сумніву, для деяких учнів гуртожиток в роки навчання стає не просто місцем проживання, а другою домівкою. Адже, не менш вагомим чинником, ніж освітній  процес, який зумовлює підготовку висококваліфікованих робітників, виховання розвиненої свідомої особистості громадянина,  є забезпечення належних соціально-побутових умов проживання, навчання, змістовного відпочинку і дозвілля учнів у гуртожитках. Середовище учнівського гуртожитку, з одного боку, загартовує, дисциплінує характер молодої людини, надає їй можливість набути  життєвий  досвід та навички самостійного дорослого життя, виховує вміння відповідати за свої вчинки;  з іншого, учнівська громада гуртожитку формує в учня колективізм, можливість відчуття ролі й значення дружньої підтримки і взаємоповаги між людьми. Все це, безумовно, сприяє успішній соціальній адаптації майбутнього робітника

Учнівський гуртожиток, який є в структурним підрозділом нашого центру,  розрахований  на 75 місць. У ньому створено сприятливі умови для проживання, навчання та відпочинку наших учнів.

У фойє облаштоване робоче місце для чергових, організаційно – інформаційні стенди та стенди учнівського самоврядування.

Завжди відкрита кімната самопідготовки, яка укомплектована підручниками, комп’ютерами, методичними матеріалами та періодичними виданнями з професії.

У гуртожитку розташована читальна  зала, де учні можуть зайнятися самопідготовкою та дізнатися про нові надходження. Бібліотекарі  організовують велику кількість індивідуальних та масових форм роботи, які спрямовані на популяризацію книги та літератури. Серед цих форм найбільшою популярністю користуються: бесіди, розповіді, дискусії, презентації книг, диспути та бібліотечні уроки.

Контроль за самопідготовкою учнів здійснюють вихователь та чергові класні керівники груп, які проводять предметні консультації.

Також, у  гуртожитку функціонує кімната відпочинку,  в якій учні можуть переглянути телепередачі та відеофільми різної тематики. У теплій дружній атмосфері тут проходять зустрічі з творчими особистостями, літературні вечори, «чаювання»  та засідання учнівських клубів.

  

Комендант гуртожитку – Смірнова Марина Павлівна

Комендантом гуртожитку я працюю 11 років.  В мої обов’язки входить контроль пропускного режиму; збереження всіх матеріальних цінностей, видача необхідного інвентаря, матеріальних цінностей та загальний контроль роботи, дотримання правил внутрішнього розпорядку.

Мені подобається те, що кожен день моєї роботи проходить по-різному, завжди щось новеньке та цікаве. Люблю швидкий темп, люблю творчість. Не можу сидіти на місці, такий ось маю характер. А робота з дітьми – це те, що я справді люблю.

Вихователь гуртожитку – Терновська Тетяна Іванівна

Життєве кредо: «Любити життя і цінувати кожну його хвилину.

                             У книгах шукати істину, у людях – мудрість»

Педагогічне кредо:      «До кожної дитини ключ знайти,

У праці результат хороший мати

Упевнено і твердо до мети іти;

З любов’ю серце дітям віддавати.»

Педагогічна діяльність – це нелегка праця і обрати шлях вихователя не кожен наважиться. Головним помічником та порадником мені слугує любов до дітей. В роботі на першому плані «просте людське»: допомогти, підбадьорити, побачити прекрасне, приголубити, поспівчувати, просто поговорити «по душам». Я усвідомлюю, що своїми словами, своїм стилем спілкування, своєю позицією, чесністю, увагою, довірою і глибокою повагою до учнів я впливаю на їхнє становлення.

Саме тому, відношення до професії з роками  не зникає, а тільки стає мудрішим і глибшим. Скільки віддано справі за ці роки, а скільки ще треба віддати…

Умови проживання

Гуртожиток блочного типу: їдальня розташована на третьому поверсі.  Вона  представляє  собою велику кімнату, яка поділена на три функціональні зони:

1 –  зона   приготування їжі (обладнана системою вентиляції,

індукційними електричними плитами, холодильними шафами, мийками);

  • – зона споживання їжі (обладнана сучасними столами та стільцями);
  • – зона зберігання кухонного посуду, інвентаря(шафи, сушарки).

Туалети,  кімнати особистої гігієни – на кожному поверсі.

Кімнати для проживання розраховані на: 1  поверху –  2 особи; 2 і  3  поверху –  на 10 чоловік.

Кожна кімната обладнана відповідною  кількістю ліжок, шафами, столами, стільцями (з розрахунку кількості мешканців).

У гуртожитку є цілодобова охорона, діє пропускна система, встановлено відеоспостереження по периметру гуртожитку.

Гуртожиток забезпечує мешканців спальним інвентарем (подушка, ковдра, комплект білизни, який змінюють двічі на місяць).

Також до додаткових послуг учнів пральні машини та швидкісний безлімітний Інтернет.

Умови поселення

  • Договір про надання послуг з проживання укладається на навчальний рік (з вересеня по червень) під час безпосереднього заселення в гуртожиток.
  • Заявку на поселення в гуртожиток можна заповнити протягом липня та серпня після оголошення списків Приймальної комісії.

Документи для оформлення договору з проживання

  • заявка на поселення
  • копія паспорта (сторінки 1, 2 та 11), ID – картки, додатка про реєстрацію місця проживання або свідоцтва про народження
  • копія ідентифікаційного коду
  • 1 фото 3х4
  • копія медичної довідки (форма 086-о), довідки від лікаря дерматолога.
  • для неповнолітніх: обов’язкова присутність одного з батьків із копією паспорта (1, 2 та 11 сторінки) та ідентифікаційного коду.

Учні, які поселені до гуртожитку, повинні знати і суворо дотримуватися «Положення про учнівський гуртожиток», «Правил внутрішнього розпорядку в гуртожитку» та умов Договору про надання послуг з проживання учня в гуртожитку.

Детальну інформацію можна отримати у коменданта гуртожитку за тел.: +380660866263 Смірнова Марина Павлівна.

Ви маєте можливість особисто ознайомитися з умовами проживання, відвідавши гуртожиток, попередньо домовившись про зустріч.

Учнівське самоврядування гуртожитку

Актуальним стало питання, яке передбачає включення підлітка у виховний процес, на засадах співпраці, діалогу, партнерства, вимогливості і взаєморозумінняДля вирішення цих завдань і існує учнівське самоврядування.  Це нелегка і водночас цікава справа. Вона дає змогу учням відчути себе справжніми господарями гуртожитку, і, разом з тим, зрозуміти, наскільки це важливо вміти організовувати роботу, брати на себе відповідальність, приймати рішення.

Отже, мета органу учнівського самоврядування полягає у всебічному розвитку, самовдосконаленні, самореалізації особистості; у формуванні почуття відповідальності, свідомого ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ гуртожитку, оволодінні наукою управління; сприянні реалізації інтересів, можливостей, бажань учнів.

Учнівське самоврядування передбачає, що його органи мають реальні права, а не лише обов’язки, і реально відповідають за свою роботу. Ми домагаємося, щоб учні не тільки брали участь та допомагали, але й реально керували, відповідаючи за повне та якісне виконання завдання, що їм довірено. А це вдається завдяки роботі ради гуртожитку, яка працює в нас дуже плідно. Вона є складовою Учнівської ради нашого центру та сполучною частиною між адміністрацією центру та учнями. Учнівська рада гуртожитку має свою власну структуру.

Учнівське самоврядування в нашому гуртожитку сьогодні – це  активна життєва позиція, це формування особистісних рис, можливість проявити свої лідерські здібності та навчитися бути лідером, уміння жити серед людей.

НАШЕ ЖИТТЯ