І квітнуть мрії поетеси

Ні! Я жива! Я буду вічно жити!

                                                                        Я в серці маю те, що не вмирає.

Леся Українка

Під такою назвою в бібліотеці ДНЗ «Ізюмський регіональний центр професійної освіти» оформлена  книжково-ілюстративна виставка до 150- річчя від дня народження  Лесі Українки (1871-1913), української поетеси, громадської діячки.

Лариса Петрівна Косач. Леся Українка. Окраса і гордість української нації, одна з фундаторів новітньої української літератури. Вона давно посіла чільне місце в світовій літературі, стала народною в найширшому розумінні цього слова.

Історія її життя могла б стати основою для величної драми. Водночас могла б прислужить і найсвітлішій поезії «во славу міці духу людського». Ніхто не будив у людини почуття власної гідності з такою гостротою й ніхто не кликав до бою в оборону своєї свободи так, як вона: «Я честь віддам титану Прометею, Що не творив своїх людей рабами».

Опір, який Леся Українка чинила всьому, що робить людину рабом, був співвимірний з її талантом. Її поезія спонукає до вершинної досконалості, справедливості й добра. Тож не дивно, що читачі й сьогодні тамують спрагу з джерел Лесиної поезії.