І слава, і гордість, і пам’ять свята!

                                                                                 Ніхто не забутий.
На полі ніхто не згорів:
Солдатські портрети
На вишитих крилах пливуть…

                                                                                 І доки є пам’ять в людей,
І живуть матері,
Допоти й сини,

                                                                                 що спіткнулись об кулі,
Живі!
                                                                                                      Б.Олійник

9 травня 2018 року наша країна відзначає 73 річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Воєнні дії під час Другої світової війни тривали на території України протягом 40 місяців – від 22 червня 1941 року до 28 жовтня 1944 року. За сучасними підрахунками, загальні людські втрати України у 1941 – 1945 роках становлять від 8 до 10 мільйонів людських життів. 2,3 мільйони українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Цілком чи частково на території України було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, без даху над головою залишилися близько 10 мільйонів людей. Також повністю чи частково було знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. Підраховано, що загальні втрати економіки України у війні сягнули 40%.

До вшанування цієї події наші учні завжди ставляться  відповідально та активно приймають участь у заходах.  Протягом навчального року було оновлено експозицію «Родина, опалена війною», яка була створена до 70 – ї річниці Перемоги.

В квітні пройшли тематичні екскурсії в музеї історії нашого закладу, в бібліотеці було створено виставку художньої та документальної літератури. Для учнів І курсу бібліотекою, та музеєм проведені були і відео екскурсії «Ізюмський плацдарм».

Напередодні свят у всіх навчальних групах пройшли уроки пам’яті, відео уроки присвячені подіям Другої світової війни та подвигу нашого народу. Члени гуртка «Пошук» упорядкували  братську могилу воїнів – визволителів.

А на передодні свята 8 травня відбулась урочиста театралізована лінійка, що зібрала учнів, викладачі, майстрів, були запрошені гості, соціальні партнери, ветеран війни і праці Третьякова Зінаїда Іванівна та міський хор ветеранів «Криниченька».

 Хвилиною мовчання вшанували пам’ять за загиблими.

На превеликий жаль все менше залишається, героїв – що наближали Перемогу і тому важливо зберегти пам’ять про подвиг цих людей.

З привітанням виступила  директор ДНЗ «Ізюмський регіональний центр професійної освіти» Колесник Л. В., яка ще раз наголосила на важливості і актуальності тих подій, розповіла про пам’ять поколінь, яку треба зберігати і передавати і побажала усім миру – адже це сьогодні найважливіше…