Круглий стіл у Ізюмському регіональному центрі професійної освіти

10 квітня 2018 року  у стінах Центру відбулась перша Публічна дискусія «Реформа освіти та формування громадянської компетентності» Дискусія проводилася Аналітичним центром «Обсерваторія демократії».

В дискусії брали участь всі зацікавлені сторони: освітяни – вчителі, методисти, майстри, представники Районної державної адміністрації, депутати Харківської обласної та Ізюмської міської рад, батьки, учні, що представляють органи учнівського самоврядування, представниці неформальної освіти, нарешті, громадських організацій.

Спікер Світлана Топалова – експерт Аналітичного центру «Обсерваторія демократії» розповіла про Закон України «Про освіту», наголосивши, які інструменти та можливості для формування громадянської компетентності закладені у цьому документі та вказавши на невідповідність усталених в освіті практик та демократичних снорм, що закріплені цим Законом. Також вона розповіла про громадянську освіту як таку, її завдання та потреби.

Презентовані були також освітні та аналітичні матеріали Аналітичного центру «Обсерваторія демократії».

Другий спікер Віталій Носачов дав короткий огляд впровадження освітньої реформи на рівнях Харківської області та Ізюмського району, досягнення та проблеми у цій сфері.

В ході жвавої дискусії наголошувалось на необхідності національно-патріотичного виховання та використання у цьому світового досвіду молодіжних громадських організації,  діалогу у сфері освіти, створення підґрунтя для співпраці влади і громадськості у цьому питанні, проблеми роботи самоврядування.

Підсумовуючи, депутат міськради, один з найбільш досвідчених педагогів міста Д. Стукаленко  зазначив, що потрібно дуже обережно і в той же час глибоко продумувати всі інновації і зміни, результати яких буде видно за роки, а то й десятиліття – коли зі шкіл вийдуть сьогоднішні першокласники. Бо країна в кінцевому підсумку буде жити так, як їм сьогодні пояснять у школі. І не лише в теорії, а й на практиці, через ті демократичні і громадянські моделі і практики, які вони засвоять саме в стінах своїх перших alma mater.

Бо саме нам, сьогоднішнім, жити за тими правилами вже завтра.