Мова – душа кожної національності

Мова – душа кожної національності,

її  святощі, її найцінніший скарб

Іван Огієнко

 

         21 лютого світова громадськість відзначає  Міжнародний день рідної мови. Свято, яке змушує кожного замислитись над тим, яку величезну роль у житті відіграє рідне слово. Традиційно в ДНЗ «Ізюмський регіональний центр професійної освіти»  пройшов цикл тематичних заходів:

  • Виставка «Мова – душа народу»;
  • Виховні години: «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова», «Люблю тебе, рідна мово»;
  • Конкурс віршів – декламаторів «Рідна мова, чиста як роса»;
  • Мовна гра: «У світі українських приказок»;
  • Інформаційно – пізнавальні п’ятихвилинки «Пиши правильно! Читай правильно»

         Відкриття святкових заходів розпочалося  літературно – музичною композицією «Рідна мова калинова». Учні  довідались про історію свята, його значення для збереження та розвитку мов світу. Поезії, які пролунали для присутніх, розкрили світ українського слова, його велич та силу.

          Цікавим, змістовним  став і мовознавчий КВК «Її величність – мова».          У змаганнях знавців мови взяли участь дві команди: збірна групи        ТМ – 317 – команда «Орфей»  та збірна  групи КС – 318 – команда «Берегиня», які  показали гарні знання з рідної мови під час лінгвістичних конкурсів та мовознавчих  вправ.

         Учасники добирали закінчення до прислів’їв, тлумачили фразеологізми, працювали редакторами, за прослуханими мелодіями вказували назви українських пісень.

         Також присутні насолоджувалися українською піснею під чарівні   звуки гітари,  у виконанні учня групи ТМ – 319 Дубініна Владислава.

         Всі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.

         Проведення урочистостей  до Міжнародного дня рідної мови продемонструвало, що учні відчувають себе справжніми українцями, та налаштовані на збереження мови, культури, звичаїв і традицій свого народу.

Гості вечора переглянули цікаві відео про українську мову.

Це свято важливе для кожного свідомого громадянина будь – якої держави. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це величезний скарб народу.