Музей Центру

МУЗЕЙ ІСТОРІЇ  ДНЗ «Ізюмський регіональний центр професійної освіти»

На виконання Розпорядження Президента України «Про заходи щодоподальшого вдосконалення системи патріотичного виховання молоді» від 29 червня 2001 року № 173, пропозицій Всеукраїнського об’єднання «Майбутнє України» та доручення заступника начальника Головного управління освіти і науки Головінова В.П., щодо створення музеїв Харківщини, а також з ініціативи директора ПТУ- 24 Колесник Л.В., 5 лютого 2002 року в Ізюмському професіонально – технічному училищі № 24 був створений Музей історії Ізюмського професійного ліцею. Його відкриття присвячувалось 10-річчю незалежності України та 59-ій річниці з дня визволення м. Ізюм  від фашистських загарбників.

Завідує музеєм старший бібліотекар Якімова Віта Олексіївна.

23 жовтня 2007 року музей історії ліцею отримав свідоцтво № 21-19«Про реєстрацію музею при Ізюмському професійному ліцеї, що перебуває усфері управління Міністерства освіти і науки України». Зареєстрований музей Головним управлінням освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації.

Музей історії ДНЗ «Ізюмський регіональний центр професійної освіти» започаткований в 1979 році з музейної кімнати під керівництвом колишнього директора училища Слабуна Миколи Андрійовича де був зібраний матеріал про вихованця ліцею, чиє ім’я носить наш навчальний заклад – Володимира Васильовича Трофімова. На початковому етапі створення музейної кімнати велику роботу провели викладачі Пічугін В.І., Шкурко Г.І., Кроленко Р.В.

muzej

 

У нашому музеї зібрано все, що має для ПТУ історичну цінність,починаючи з 1922 року – від дня заснування школи учнівства при Ізюмських залізничних майстернях – до сьогодення. Експонати постійно поповнюються фотографіями, документами, спогадами колишніх учнів і працівників. Тут і матеріали воєнних років, і різноманітні відомості про базові підприємства училища: тепловозоремонтний та оптико – механічний заводи.

Сучасний музей історії Ізюмського професійного ліцею створений за ініціативи та активного прагнення директора ПТУ – 24 Колесник Л.В., заступника директора з виховної роботи Мусько В.Ф., викладачів історії Усової Т.С. та Третьякової З.І., ветерана училища Кроленко Р.В., завідуючої бібліотекою Якімової В.О.

Свято відкриття музею відбулося 10 листопада 2004 року. Були запрошені гості: ветерани Великої Вітчизняної війни та ліцею, методист Харківського державного будинку художньої і технічної творчості ОсипенкоВалентина Михайлівна. Всі були вражені величиною та обсягом експозиції, масштабністю зібраних матеріалів.

Саме на відкритті музею і розв’язалось питання про його реєстрацію.

kniga_pamjati

 

Ветерани ліцею – Кроленко Р.В., Сомова Р.П., Мусько В.Ф., Малик В.Є.,Шкурко Г.Ї., Панченко А.І., Галкін Ф.А., Бондаренко Н.І., Гунько О.О. зробили вагомий внесок, щоб музей розпочав роботу.

Велика подяка О.О. Григор’єву – колишньому директору базового підприємства ІТРЗ, в минулому заступнику директора училища, який передав документи, експонати, матеріали про завод.

В 2004 році відновлення музею було доручено завідуючій бібліотекою Якімовій В.О. Їй допомагали Бабушкіна М.В. та викладачі історії Третьякова З.І. та Носачов В.Г.

При музеї створена і працює Рада музею, до якої входять Шкурко Г.І. – ветеран війни, ветеран праці ПТУ-24, колишній викладач училища; Кроленко Р.В.- випускниця ЖУ -4, учасник війни, ветеран системи ПТО, ветеран праці ліцею; Третьякова З.І. – ветеран праці ліцею, викладач історії; Носачов В.Г. – викладач історії, Якімова В.О. – ветеран праці ліцею, старший бібліотекар; учні Іванов Віталій (гр.23), Хоружевський Григорій (гр.СЕ-309), Федь Сергій (гр. АТ- 09), Фартушна Ася (гр. К1-309).

Фонд музею налічує 205 одиниць збереження. Із них 151 предмет основного фонду. Бюст В.В. Трофімова входить до Державного реєстру національного культурного надбання.

Музей ліцею – це  перший помічник в проведенні виховних заходів, уроків історії, краєзнавства.

Музей – це гордість нашого ліцею. В ньому проводиться великапошукова та освітня робота. У вересні традиційно проводяться екскурсії дляучнів нового набору. З метою профорієнтації у березні – травні проводяться екскурсії для учнів шкіл міста, уроки мужності, класні години, тематичнівечори, читацькі конференції. У нас зібрані матеріали про всіх директорівліцею, відомих людей, які закінчили наш навчальний заклад. Використовуючи матеріали музею, учні пишуть реферати, творчі роботи.

Виготовлена Книга Пам’яті, присвячена Великій Перемозі і картам.Ізюма «Вулиці, назви яких пов’язані з Великою Вітчизняною війною».

Музей ліцею користується популярністю не тільки в нашому місті та районі, а навіть і в області. Його відвідують колишні випускники, робітники, учні і вчителі міських та сільських шкіл, студенти, які використовують матеріали музею для написання  курсових і дипломних робіт, мешканці міста, району, гості нашого міста… В книзі «Відгуків та пропозицій» вони залишають свої враження та поради щодо поліпшення роботи музею.

В останній період музей поповнився новими стендами, присвяченими Великій Вітчизняній війні, готується експозиція «Щоб бути до праці готовим, треба бути завжди здоровим».

Про оцінку нашої роботи свідчать: Диплом зразкового музею за підписомМіністра освіти і науки України Вакарчука І.О. (2008 р.), Грамоти Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації за І місце в обласному огляді музеїв ( 2004 рік, 2007 рік).