Профілактика суїцидальних настроїв серед учнів Ізюмського ліцею.

У зв’язку з виникненням останнім часом у соціальних мережах  значної кількості груп, що провокують дитячий суїцид, у Ізюмському професійному ліцеї соціально-психологічною службою спільно з батьківським комітетом, класними керівниками і майстрами груп запланована і проводиться профілактична робота.

Зокрема, у всіх групах, що знаходяться на теоретичному навчанні, провели анкетування «Схильність до суїциду» з метою виявити відповідні тенденції серед учнів.

Для батьків під час батьківських зборів було проведено опитування «Ваше ставлення до проблеми самогубства».

Психологічною службою створено тематичну підбірку для виховних годин «Жити – це здорово!», якою користуються майстри і класні керівники при проведенні позаурочних заходів з дітьми.

В планах роботи –

  • Виявлення дітей, які мають труднощі у навчанні, проблеми в поведінці й ознаки емоційних розладів: бесіди з вчителями; спостереження в групах; тестування, аналіз анкет учнів.
  • Переадресування до спеціалістів: дитячого психоневролога; психотерапевта; в соціальні служби.
  • Робота практичного психолога з сім’єю, рекомендації щодо перебудови сімейних стосунків, стилю виховання.
  • Рекомендації вчителям про вибір індивідуального педагогічного стилю спілкування з певною дитиною.
  • Психологічна просвіта викладачів та батьків: психолого-педагогічні семінари: «Емоційні розлади у дітей», «Фактори які впливають на суїцидальну поведінку молоді», «Шляхи допомоги при потенційному суїциді»; виступи на батьківських зборах, де пропонуються рекомендації для поліпшення емоційного клімату в сім’ї.
  • Робота з педагогічним колективом: психолого-педагогічний консиліум чи спеціальна педрада, присвячена профілактиці суїцидів. Під час підготовки до педради проводиться вивчення психологічного клімату в учнівському колективі, сім’ї; індивідуальні бесіди та консультації з педагогами за результатами анкетувань, спостережень, рекомендації з вибору адекватних методів стосовно класу в цілому і окремих учнів.