Проти булінгу

Булінг – нове «модне» слово, що приховує стару і донедавна замовчувану у нас проблему – цькування. Коли одні учні переслідують інших, роблячи їх життя нестерпним. Донедавна такі факти проходили поза увагою дорослих, приховувались або ігнорувались. І лише в останні роки ця проблема нарешті стала в центрі уваги освіти та виховного процесу. Як виявилось, проблема ця – не лише наша, а й багатьох країн, світу…

3 грудня у стінах ДНЗ “Ізюмський регіональний центр професійної освіти” у рамках Мандрівного фестивалю Docudays http://travelling.docudays.ua/about/  відбулась демонстрація документального фільму http://travelling.docudays.ua/2019/movies/poza-konkursom/krivdnik/  , присвяченого проблемі булінгу (дитячого цькування). Групи К-319, Т-318, М-319, КС-318 та К-318 з цікавістю переглянули фільм, який дійсно “зачіпав за живе”, бо описував просту історію дитини, яку цькують за мовчазного ігнорування дорослих, що перші мали би цьому перешкодити.

Після перегляду діти обговорювали фільм, наводили приклади з власного життя, шукали шляхи вирішення цієї проблеми. Адже булінг – це не проблема дитини, яку цькують. Це проблема суспільства, його відповідальності, гуманності, врешті, розуміння прав людини і прав дитини. Бо треба зрозуміти просту річ – доросла дискримінація виростає саме з цього дитячого булінгу.