Психологом ДНЗ «Ізюмський регіональний центр професійної освіти»

Психологом ДНЗ «Ізюмський регіональний центр професійної освіти»,класними керівниками, викладачем права в рамках проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу з 16.09 по 20.09 2019 року проведено:

  • анкетування учнів «Булінг та його прояви в навчальному закладі», в якому прийняли участь учні всіх курсів та педагогічні працівники на методичному об’єднані класних керівників «Булінг у навчальному закладі»;
  • бесіди по групам всіх курсів «Булінг. Кібербулінг»;
  • психолог виступила на загальних батьківських зборах з повідомленням «Небезпека в Інтернеті».

. Небезпека чекає нас в Інтернеті навіть у звичайних, на наш погляд, життєвих ситуаціях. Прогрес – явище різнобічне, яке разом з користю і розвитком несе нові ризики та проблеми. Один із прикладів такої проблеми – кібербулінг. Це досить нове поняття для нашої країни, воно прийшло до нас зі Заходу разом з чатами і соціальними мережами.

Розкрито наступні питання :

Історія та походження терміну «кібербулінг»

Найпоширеніші типи кібербулінгу.

Психологічні портрети учасників кібербулінгу

Надано правила-поради для подолання кібербулінгу.

Як же можна уберегтися від небажаних наслідків користування Інтернетом?

Користувачі Інтернету повинні пам’ятати кілька простих правил безпеки:

  • Не поспішай викидати свій негатив у кіберпростір. Користувачі Інтернету повинні пам’ятати ,перш ніж писати і відправляти повідомлення, слід заспокоїтися, вгамувати злість, образу, гнів. Створюй власну онлайн-репутацію, не купуйся на ілюзію анонімності.
  • Зберігай підтвердження фактів нападів. Якщо тебе дуже засмутило повідомлення, картинка, відео тощо, слід негайно звернутися до батьків по пораду, зберегти або роздрукувати сторінку самостійно, щоб порадитися з дорослими в зручний час.
  • Ігноруй одиничний негатив. Одноразові образливі повідомлення краще ігнорувати – часто кібербулінг внаслідок такої поведінки зупиняється на початковій стадії. Досвідчені учасники інтернет дискусій дотримуються правила: «Найкращий спосіб боротьби з неадекватними – ігнор»
  • . Якщо ти став очевидцем кібербулінгу, правильною поведінкою буде:

а) виступити проти агресора, дати йому зрозуміти, що його дії оцінюються негативно,

б) підтримати жертву – особисто або в публічному віртуальному просторі надати їй емоційну підтримку,

в) повідомити дорослим про факт некоректної поведінки в кіберпросторі.

  • Блокуй агресорів. У програмах обміну миттєвими повідомленнями є можливість блокувати повідомлення з певних адрес. Пауза в спілкуванні часто відбиває в агресора бажання продовжувати цькування.
  • Не варто ігнорувати агресивні повідомлення, якщо листи невідомого вам відправника систематично містять погрози або порнографічні сюжети. У цьому випадку слід скопіювати ці повідомлення і звернутися до правоохоронців. Питаннями кібербезпеки займаються спеціально створені відділи міліції, й інтернет хулігана можна знайти й покарати. Якщо образлива інформація розміщена на сайті, слід зробити запит до адміністратора для її видалення.

Бажаю вам, шановні учні,  навчитися не бути залежними від соціальних мереж, використовувати Інтернет не лише для марного витрату часу, а для навчання та професійного розвитку.