Рік математики

план року математики

Президент України Володимир Зеленський оголосив 2020-2021 навчальний рік Роком математичної освіти в Україні. Відповідний указ оприлюднений Офісом Президента України. Детально ознайомитися з указом можна за посиланням
https://www.president.gov.ua/documents/312020-32165.

Метою проведення Року математики в Україні є створення можливостей для рівного доступу українських школярів до сучасної та якісної математичної освіти та формування у них належного рівня математичної компетентності.

У рамках проведення Року математики Кабінет Міністрів України 25 червня 2020 року розробив та затвердив комплекс заходів, який включатиме впровадження у навчання сучасних практико-орієнтованих засад, розроблення електронних навчальних ресурсів, створення умов для забезпечення сучасного рівня викладання математичних дисциплін, зокрема із застосуванням ефективних технологій формування та розвитку математичної компетентності учнів. Також передбачається вивчення та впровадження досвіду держав, які демонструють високі показники з математичної компетентності за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA.

Згідно з планом, протягом 2020-2021 навчального року, заплановано:

  • збільшити кількості навчальних годин на вивчення математики в Державному стандарті базової середньої освіти;
  • впровадити курси “Логіка”, “Математична логіка” у варіативну складову навчальних планів;
  • оснастити профтехи, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій;
  • створити каталог освітніх ресурсів з вивчення математики;
  • розширити мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти;
  • організувати математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.

У квітні 2021 року також заплановано створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розробити відповідний контент для учнів та вчителів математики.

Починаючи з травня 2021 року, здобувачі повної загальної середньої освіти складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.

Протягом червня-серпня 2021-го планується організувати літні “математичні школи” для вчителів та учнів, а на листопад заплановано відкриття Музею науки.

Як відомо, ідея проведення Року математичної освіти в Україні була ініційована після  оголошення  результатів міжнародного дослідження математичної компетентності PISA-2018.

В нашому навчальному закладі на 2020-2021 н.р. також були розроблені заходи пов’язані з Роком математики, метою яких:

  • поглибити і розширити знання учнів з математики, актуалізувати знання з курсу алгебри і геометрії;
  • сприяти розвитку пізнавальних, індивідуальних, творчих і інтелектуальних здібностей учнів;
  • виховувати підвищення інтересу до предметів природничо математичного циклу;
  • формування навичок самоорганізації, самоутвердження, комунікативної, соціальної компетентностей учнів.