«Смерть заради волі не страшна. Страшне життя в неволі»

30 січня 2015 року сесія Ізюмської міської ради прийняла рішення перейменувати пров. Артема на вул. Молодшого сержанта Сергія Гончаренка. Так увічнено пам’ять випускника нашого ліцею, що віддав життя за свободу і незалежність Батьківщини.

goncharenko_3

Сергій Гончаренко (16.07.1991 – червень 2014) – наш земляк, навчався в гімназії №1 м. Ізюма, продовжив своє навчання в Ізюмському професійному ліцеї за професією муляр-штукатур. Опанувати професію допомагала майстер виробничого навчання Дудник В.П., яка згадує його як доброго, відповідального та веселого юнака. Після закінчення навчання Сергій вирішив обрати собі інший шлях – шлях захисника Вітчизни. Прослуживши у прикордонних військах у Криму, Севастополі та Хмельницькому, ставши професійним кінологом, Сергій вирішив продовжити військову кар’єру. По завершенню служби вступив у Харківський університет повітряних сил ім. І.Кожедуба, понад 2 роки служив у 25 Дніпропетровській повітряно-десантній бригаді. Саме у її складі пішов до зони АТО, де і загинув, збитий терористами у гелікоптері. Незадовго до своєї загибелі, немовби відповідаючі на майбутні закиди «миротворців» про безглуздість цієї війни і її жертв, він написав на своїй сторінці в Інтернеті: «Смерть заради волі не страшна. Страшне життя в неволі».

goncharenko

goncharenko2

Указом Президента України № 543/2014 від 20.06.2014 р., “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Розуміючи важливість збереження пам’яті про мужність та відвагу молодого воїна небайдужі ізюмчани та ряд депутатів подали проект щодо увічнення пам’яті загиблого земляка Сергія Гончаренка та перейменування пров. Артема на вул. Молодшого сержанта Сергія Гончаренка.

Меморіальна дошка на фасаді гімназії №1, вулиця, названа в честь Сергія – це вшанування пам’яті героя, який заплатив надзвичайно високу ціну – своє життя, за право жити іншим в єдиній незалежній державі.