СВІТЛИЙ ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ

Минають роки, відлітають у вічність. Але є один день, який ніколи не буде стертий із пам’яті нашого народу. Це 9 травня – дата, яка проголосила визволення нашої рідної землі від фашистських загарбників і перемогу усього людства над злом війни.

«Світлий день Перемоги» – під такою назвою 7 травня 2014 року в читальній залі бібліотеки ліцею відбувся урок пам’яті, присвячений  69-й річниці Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Промовою відкрив захід викладач історії  Віталій  Геннадійович  Носачов , у якій підкреслив значимість цих подій.

На зустріч з учнями ліцею груп М – 313 (майстри виробничого навчання Шеремет Є.Б. та Семеренко А.М.)  та АЗ – 312 (майстер виробничого навчання Відіньов В.І.) завітала учасник Великої Вітчизняної війни, жителька блокадного Ленінграду Федорова Вікторія Олександрівна, яка понад 40 років працювала в Ізюмській ЗОШ №11вчителем початкових класів. В своїх спогадах вона пригадала  воєнне дитинство, голод та втрату рідних людей, про неймовірну силу духа, завдяки якій вистояв і вижив радянський народ.

Продовжила розповідь ветерана Третьякова Зінаїда  Іванівна. Вона ознайомила учнів з книгами ізюмських письменників про Велику Вітчизняну війну, таких як: Віктора Мамонтова «Шаги войны: г. Изюм. 1941 – 1947 гг.»,  Олександра Ольшанського «Изюмские рассказы», Павла Автомонова «В розвідку – тільки з тобою» та ізюмських поетів – Євгенія Гришко – Малик «Сузір’я радості й печалі», Івана Мірошниченко «Сповідь», Олександра Саєнко, Петра Малороссіянцева та інших.

Біля книжкової виставки «Ніхто не забутий, ніщо не забуто» завідувач міською бібліотекою – філією №1 Ірина Миколаївна Єньшина провела бібліографічний огляд літератури на військову тематику. Присутні мали можливість переглянути відеофільм Леоніда Щибрі «Ізюмський котел».

Цей урок пам’яті виховує в учнів почуття патріотизму, гордості за людей своєї землі, розкриває перед учнями невідомі сторінки Великої Вітчизняної війни. Він  показав, як важливо сьогодні пам’ятати уроки історії й подвиги наших предків, берегти її традиції, вболівати за майбутнє України.

IMG_0556

IMG_4849

SAM_1974