Святкування Дня української писемності та мови

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

mova_1

Свято встановлено Указом Президента  України № 1241/97 «Про День української писемності та мови» : «Установити в Україні День української писемності та мови,  який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

Вже стало доброю традицією і в Ізюмському професійному ліцеї святкувати цей день. Урок під назвою «Передаймо нащадкам наш скарб-рідну мову!» в читальному залі бібліотеки ліцею  з учнями  груп   М -313,   СЕ–313,  КС – 314 провела викладач української мови та літератури Надія  Олександрівна Ошурко. Літературну композицію « Мова українська, гордосте моя!» викладач відкрила словами: «У мові –  вся доля народу. Без неї немає нас як нації, немає минулого, немає і майбутнього. В мові, в слові – його щирість і щедрість, радощі і печалі, його безсмертя.»

Всі присутні змогли зазирнути в історію розвитку української мови.

mova_5

mova_6

Красюк Анастасія, Кисельникова Дар’я, Руденко Максим, Павленко Віталій (  М- 313) розповіли про історію виникнення свята, Григор’єв  Микола, Мамаєв Віталій, Коновалов Сергій (СЕ-313) декламували поезії  Тараса Шевченка, Лесі Українки, Василя Стуса, Ліни Костенко.

mova_3

Настрій в усіх був піднесений, лунала українська музика, звучало живе українське слово.

Рідне слово будить нас до доброти, до здійснення гарних вчинків, до творчості і майбутнього розвитку. Воно продовжує жити в душах тих, хто сприймає його не як державну мову, а як щось рідне, материнське, ніжне.

 

mova_2

Свято завершилося цікавою розповіддю  завідувача бібліотеки Якімової В.О. про сучасні словники та енциклопедії.