Ти – вічний біль, Афганістан

                                                   «Ти – вічний біль, Афганістан,

                                   Ти – наш неспокій.

                                               І не злічить глибоких ран

                                                                    В борні жорстокій.

                                                                    І не злічить сліз матерів,

                              дружин, дітей –

     Не всі вернулися сини із тих ночей…»

15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 28 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160375 військовослужбовців – вихідців з України, 3360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. Згодом війну в Афганістані керівництво тодішнього СРСР визнало політичною помилкою, однак це аж ніяк не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій присязі.

Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.

До цієї дати в Ізюмському професійному ліцеї провели зустріч з воїнами афганцями. На зустріч були запрошені майстри виробничого навчання: Алфьоров Олександр Васильович, Попірний Анатолій Петрович, Поздняков Ігор Никифорович.

Художня самодіяльність ліцею підготували цікаву програму, лунали вірші, пісні, спогади. До уваги присутніх були представлені відео та фото презентації зроблені учнями, присутні схилили голови у скорботній хвилині мовчання, ушанувавши пам’ять тих, хто загинув в Афганських ущелинах,

 Напередодні в ліцеї пройшли змагання з військово–прикладних видів спорту,  переможці були нагороджені. Нагороди учням вручали воїни афганці.