Усний літературний журнал

В актовий залі ліцею викладачем предмету «Українська мова та література» Ошурко Надією Олександрівною разом з учнівською радою та членами гуртку «Юний кореспондент» був підготовлений усний літературний журнал. Викладач звернула увагу учнів та вчителів на славетного й талановитого Кобзаря, який своїми працями збагатив національну культуру. Активну участь у підготовці і проведенні першого уроку, присвяченого 200-річчю Т.Г. Шевченка брали учні групи КС-311 Кокляр Ірина, Гноєва Олена, групи АТ-312 Пасько Каріна, К-312- Бугаєва Елла, Понеділко Олена.

Під час проведення Першого уроку були  висвітлені життя і творчість видатного сина українського народу Т.Г.Шевченка. Важко переоцінити значення його творчості для національного мистецтва. Видатний поет глибоко розкрив духовне багатство українського народу, осмислив минуле, сучасне й майбутнє України.

295441_html_587df40bОсобливу увагу члени гуртку «Юний кореспондент»  звернули на те, що талант Тараса Шевченка був надзвичайно різноманітний – великий патріот, геніальний поет, український народний і національний художник-живописець, офортист, майстер рисунка, акварелі й сепії та перший український мистецтвознавець, погляди якого зберігають свою силу і в наш час.

Творчість Тараса Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації, тому що для українців всіх наступних поколінь Великий Кобзар став могутнім джерелом національної свідомості, символом України.

Урок був проведений з використанням інтерактивних технологій, мультимедійних презентацій, фото сюжетів.

Під час уроку були використані  державна символіка, портрети  Т. Г. Шевченка, репродукції картин Великого Кобзаря.

          Перший урок у 2013/2014 навчальному році в Ізюмському професійному ліцеї був присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Цей рік особливий тим, що вся українська спільнота готується до відзначення 200-річчя від дня народження геніального митця Тараса Григоровича Шевченка, видатного українського поета, письменника, художника, громадського діяча, філософа, етнографа, історика  (розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 березня 2011 року № 167 «Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання»).

2 вересня о 9.00. по Першому Національному каналу було проведено Перший урок за участю Президента України В.Ф.Януковича, присвячений 200-річчю від дня народження геніального митця Тараса Григоровича Шевченка.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 27.08.2013 №1234 “Деякі питання проведення Всеукраїнського телевізійного уроку, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка”  понад 200 учнів Ізюмського професійного ліцею прийняли участь у перегляді трансляції телевізійного уроку.

  Перший урок нового навчального року став поштовхом до подальшої роботи з вивчення минулого та сьогодення України, викликав бажання учнів дізнатися більше про життя Великого Кобзаря.