Велика перемога під Ленінградом

Все далі відходять в історію події Великої Вітчизняної війни: трагедії і радість перемог, гіркота по загиблим і щастя врятованого життя… Цього забувати неможливо!

Битва за Ленінград, яка продовжувалась майже три роки,була самою тривалою із всіх битв Великої Вітчизняної війни. Для багатьох поколінь подвиг ленінградців став прикладом  мужності  та патріотизму.

Саме цій даті,70-річчю зняття облоги Ленінграда,був присвячений захід, який пройшов 27 та 28 січня в Ізюмському професійному ліцеї для учнів груп М-312 (класний керівник Стовпак Л.І., майстер в/н Дудник В.Ф.) та КС-311 (класний керівник Жерліцина Т.В., майстер в/н Коваленко Н.О.)

Гостями були мешканка блокадного Ленінграда,учасник бойових дій Вікторія Олександрівна Федорова,ветеран ліцею,в минулому викладач історії  Зінаїда Іванівна Третькова та викладач іноземної мови Інна Олексіївна Фартушна.

Була оформлена книжкова виставка «Ніхто не забутий, ніщо не забуте!»

Завідуюча бібліотекою Якімова В.О. у вступному слові звернула увагу присутніх на значення цієї історичної події, зробила бібліографічний огляд літератури до цієї ювілейної дати.

Зінаїда Іванівна розповіла про події 1943-1944 рр. на  Ленінградському та Волховському фронтах, про подвиг ленінградців; звернула увагу на те,що саме в бою за Ленінград загинув Герой Радянського Союзу Володимир Трофімов, чиє ім’я носить наш ліцей. На ленінградській землі воював і Іван Федорович Чудінов,однополчанин Володі Трофімова, з яким ми підтримуємо зв’язок. Присутні ознайомились з його останньою публікацією «Неиссякаемый дух наступления», надрукованою в газеті «Слово ветерана».

З великим хвилюванням присутні слухали спогади Вікторії Олександрівни, на долю якої випало немало труднощів: пережила облогу Ленінграда, була вивезена на «велику землю», виховувалась у дитячому будинку, знала холод і голод. Вона закликала учнів з повагою ставитись до ветеранів, цінувати мирне життя, не піддаватись на різні провокації.

Під час заходу читались рядки з поезій Віри Інбер, Ольги Берггольц, Миколи Тихонова – поетів-ленінградців, демонструвався документальний фільм «Блокада Ленінграда».

Чесні люди землі будуть  завжди пам’ятати безсмертний подвиг ленінградців та його захисників.

bWad0YCvvI4

IMG_3292

IMG_3293

IMG_3301

SAM_1699