ВІЧНО ЖИВИЙ ШЕКСПІР

23 квітня  2014 року в бібліотеці Ізюмського ліцею до 450 – річчя одного з  найвідоміших драматургів світу Вільяма Шекспіра (1564 – 1616) відбувся літературний вечір  для учнів групи К – 312 ( класний керівник Онопрієнко Н.М., майстри  виробничого навчання Фартушна Т.Г., Машкова С.В.).

Бібліотекарі Якімова В.О. та Бондаренко І.І. підготували книжкову виставку «Великий драматург» де розміщений  матеріал  про життя та літературну діяльність великого майстра пера. Про час, в який жив Шекспір, про його нелегке життя, про особливості епохи Відродження в Англії, про літературну діяльність великого майстра розповіла  викладач Третьякова З.І.

Народився Вільям Шекспір 23 квітня 1564 року в невеликому місті Страдфорді – на – Ейвоні в заможній, але не в благородній сім’ї. Після 20 років переїхав до Лондону, де пізнав голод та холод. Життя і творчий шлях були пов’язані з театром: спочатку допомагав артистам, а пізніше й сам грав невеликі ролі, але він не став великим актором. Головна його справа – це написання п’єс, хоча починає свою літературну діяльність з сонет. Автор принаймні 17 комедій, 10 хронік, 11 трагедій, 5 поем і циклу з 154 сонетів.

Шекспір визнаний найвидатнішим англійським драматургом всіх часів.

Радість життя, прославлення відважної і сильної людини ми бачимо  в його     перших п’єсах: «Комедія помилок», «Сон літньої ночі», «Багато галасу даремно», «Дванадцята ніч», «Як вам це подобається» та інші.

У п’єсі «Два веронці» автор  прославляє  вірність у дружбі, мужність, бажання відстоювати своє щастя. Читачі ознайомилися з п’єсами, написаними у 1601 – 1608 роках: «Гамлет», «Ромео та Джульєтта», «Король Лір», «Макбет», «Отелло».

SAM_1949

Присутні  ознайомилися із сонетами  Шекспіра у перекладі С.Я.Маршака. Під час вечора демонструвалися ілюстрації: портрет драматурга, театр «Глобус», сцени з його п’єс.

Помер великий драматург у 52 роки , у день свого народження. Його творчість високо оцінена у всьому світі.

Учні уважно прослухали про видатного драматурга та прийняли участь  в обговоренні його творчості.