Вишиванка – символ України

«Без традиції нема культури,

без культури нема нації»

В. Липинський

Третій четвер травня для українців традиційно позначений розмаїттям кольорів, візерунків, фасонів – і не лише сорочок, а й суконь, спідниць, кофтин. Цього дня ми традиційно відзначаємо День вишиванки. А носіння вишиванки – споконвічна традиція  українського народу.

Працівники  та учні  нашого закладу  не змогли залишитися осторонь цієї урочистої події. Було проведено різноманітні заходи: народознавчий урок “Я візьму рушник”, рушникова мозаїка “Рушник любові та  єднання”, театралізоване свято “Красота і оберіг народу”, квест “День вишиванки”.

У квесті брали участь учні групи К – 320. Діти з цікавістю слухали правила гри та виконували завдання за картками, у яких зазначався порядок проходження станцій. Найактивнішими були: Ольга  Рябенко, Анастасія Фещенко, Вероніка Самодурова, Олександра  Крамаренко. Впродовж  гри учні навчилися розв”язувати поставлені  завдання, співпрацювати в групі,розвивали критичне мислення, комунікативні навички.

Цікавими та різноманітними були заходи проведені і в гуртожитку, а саме:

  • фотокомпозиція «Вишиванка єднає нас»;
  • літературний флешмоб «Безцінний спадок українців»;
  • виставка «Вишиванкові візерунки»;
  • перегляд документального фільму  Олександра Ткачука «Спадок нації» та відео презентації «Чарівна краса вишиванки»
  • пісенний вернісаж «Вишивана моя Україна»

До цього свята в бібліотеці ДНЗ «Ізюмський регіональний центр професійної освіти» оформлена книжково-ілюстративна виставка «Вишиванка – символ України». На виставці представлені книги з історії  української народної вишивки, техніки вишивання, приклади  узорів, сценарії заходів, розробки  уроків на дану тему, альбом І. Добруцького  «Парад вишиванок». Ця книжкова виставка навчає відвідувачів умінню бачити й відчувати красу, виховує любов та повагу до духовних і моральних цінностей українського народу.

День Вишиванки завжди був яскравим, життєдайним та улюбленим  святом  мільйонів українців. Згадаймо наших захисників, які одягають вишиті сорочки і вірять, що вони захистять від куль. Згадаймо себе і той піднесений внутрішній стан, коли йдеш вулицею, і тобі  посміхаються незнайомі люди лишень тому, що вони теж у вишитих сорочках.

Сподіваємося, і цього року разом з вами ми зможемо  зберегти красиву традицію, відповідальну місію великим українством одягти вишиті  сорочки в знак єдності та підтримки одне одного.

А українська вишиванка – диво,

У ній народу код, його душі.

І кожному в ній зручно і красиво

Вдягнути ж вишиванку поспіши.