Всесвітній день журавля!

Кожного року, у другу неділю вересня, вся планета відзначає Всесвітній день журавля. В цьому році свято припало 12 вересня.
Почали святкувати це свято з 2002 року в Америці. Свято покликане привернути увагу всього світу до загрози зникнення цих птахів. Про журавлиний клин знають навіть ті, хто ніколи його не бачив.
У багатьох народів цей птах – символ вірності, щастя, довгого життя.
Зараз у світі нараховується близько 15 видів журавлів. Деякі із них занесені до Червоної книги.
Колись журавель був промисловим птахом, але зараз він перебуває під охороною закону. На превеликий жаль, незважаючи на протести міжнародної природоохоронної і орнітологічної громадськості, в деяких країнах, досі збереглися традиції полювання на журавлів.
В Україні гніздиться 2 види – журавель сірий (близько 770 пар) та журавель степовий (200 – 250 пар). Обидва види занесені до Червоної книги України.
От і учнівська громада нашого центру приєдналась до святкування цього світлого свята. В гуртожитку закладу пройшов екологічний захід з нагоди цього всесвітнього свята. Учні підготували та прослухали цікаві повідомлення «Журавель – символ України і любові до рідної землі», японську легенду про дівчинку та 1000 паперових журавлів, переглянули цікаві відео та фото презентації про цих птахів, прослухали відомі музичні пісні та композиції, зокрема «Журавлі» Олени Білоконь.
І вже традиційно вечір завершився солодким столом та духмяним чаюванням.