Заходи

Шана спортсменів учасникам бойових дій

 

14 лютого 2014 року в спортивному залі Ізюмського професійного ліцею відбулися змагання з баскетболу між викладачами та учнями присвячених 25 – річчю виведення радянських військ з Афганістану.

У змаганнях прийняли участь команда викладачів та дві команди учнів з різних груп та курсів. Усі учасники грали з повною віддачею. Змагання пройшли в дружній атмосфері.

Усі учасники змагань, а також вболівальники, отримали багато позитивних вражень від проведеного заходу.

DSCN0303

 

«Їх долі обпаленні війною»

Минають дні, ідуть роки,

Життя листки перегортає,

А біль Афгану – на віки

В душі чомусь не замовкає.

 

13 лютого 2014 року у бібліотеці Ізюмського професійного ліцею відбувся виховний захід, присвячений 25- річчю виведення радянських військ із Афганістану на тему: «Їх долі обпаленні війною».

У заході прийняли участь групи: АТ-311, АЗ-312.

Був запрошений воїн-інтернаціоналіст, учасник бойових дій у Афганістані, майстер виробничого навчання Ізюмського професійного ліцею – Папірний Анатолій Петрович. Він розповів про свою автобіографію, поділився спогадами про незабутні події, які відбулися під час перебування у Афганістані.

Метою цього заходу було ознайомлення учнів з передумовами афганської війни, через поезію і пісню донести до їхніх сердець основну думку: війна – це безумство, це невиправданна жорстокість; виховувати в учнів почуття патріотизму, гідність та гордість за своїх земляків, вміння співпереживати.

Завершенням заходу стала виставка, яку організували робітники бібліотеки. В експозиції були представлені фото із архівів учасників бойових дій на території Республіки Афганістан, письма солдат, опубліковані статті про Афганські події із періодичних видань. Папки представлені воїнами – афганцями, які навчались у Ізюмському професійному ліцею.

SAM_1746

 

Солдат війни не обирає

Війна в Афганістані ще довго буде в серці людей.

Дата 15 лютого не позна­чена червоним у календарі, але кожного року про неї зга­дують тисячі людей, і не тільки ті, хто пройшов Афган, а й ті, хто чекав, вірив, споді­вався на повернення своїх близьких та рідних…

14 лютого  в актовому залі  Ізюмського професійного ліцею зібрались учні, викладачі, щоб вшанувати пам’ять тих, хто поліг у афганських ущеленах, та поклонитися тим, хто прийшов із війни живим. На зустрічі були присутні  воїни-інтернаціоналісти, працівники ліцею Алфьоров Олександр Васильович , Попірний Анатолій Петрович, Поздняков Ігор Нікіфорович.

Цю зустріч було проведено на виконання Указу Президента України  від 12.06.2013 №329/2013 “Про проведення у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав” .

На початку зустрічі  виступив Попірний Анатолій Петрович із вступним словом, коротко розповів про ті жахливі події.

25 років минає з дня виведення Радянських військ з Афганістану, 25 років як сивина покрила голови матерів, сини яких більше ніколи їх не обіймуть, 25 років болю, жахів серед ночі та голосного мовчання, яке розриває серця. Про це не говорять, це чорним серпанком лягло на долі мільйонів людей.

«Боляче згадувати розтерзані дні війни в Афганістані, проте ми пам’ятаємо й ушановуємо пам’ять тих, хто не повернувся, ми дякуємо за мир тим, хто повернувся з того пекла, і будемо в майбутнє нести мир, який, на жаль, дістався нам через кров наших співвітчизників».

Боляче дивитися назад, проте важливо пам’ятати про подвиг тих юнаків, яких після присяги вирвали з життя ворожі кулі, подвиг батьків, дідусів, які не скажуть рідним доброго слова, не поцілують малечу на добраніч через заміновані поля. Боляче, нестерпно, важко…Але ми дякуємо їм.

Бойові дії в Афганістані продовжувалися з 25 грудня 1979 р. до 15 лютого 1989 р. Ця війна тривала дев’ять років, один місяць і дев’ятнадцять днів. Більше півмільйона воїнів пройшли через пекло заворушень, а 15 051 громадянин Радянського Союзу не повернувся з війни. «Страшні факти, а ще страшніше було там перебувати. Проте головне – знати історію, вчитися на помилках попередників, нехай і трагічних, і будувати мирну державу, не вдаватися до насильства навіть у вирі сьогоднішніх подій».

Бої закінчуються, а історія вічна.  Велика подяка та низький уклін героям 1979-1989 років. У пам’ять про загиблих тремтить хвилина мовчання, а у думках присутніх лине мелодія:

Бой гремел в окрестностях Кабула,

Ночь сияла всплесками огня.

Не сломало нас и не согнуло,

Видно, люди крепче, чем броня.

Учасники театрального гуртка підготували театралізацію «Пам’ять серця», пронизливо під музичний супровід лунали слова ведучих –  Пирлика С., Гнойової О., Кокляр І., Клименко Г., а на єкріні демонструвались фільми тих подій. Зі сльозами на очах, затамувавши подих присутні слухали пісню «Непрошеная война» у виконанні учениці групи КС-311  Кокляр Ірини та пісні у виконанні майстра виробничого навчання Вєдєньова В.І.

Минають роки, але в памяті навічно зостанеться цей біль – Афганістан.