КОЗАЦЬКЕ СВЯТО

14 жовтня українці відзначають свята Покрови Пресвятої Богородиці й День Українського козацтва.  Свято Покрови встановлено на честь явлення Пресвятої Богородиці в 910 році у константинопольському Влахернському храмі й посідає почесне місце серед пошанованих свят українців.

Пресвята Богородиця вважається покровителькою українського козацтва. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці.

Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова. Також “Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем”.

Для Ізюмщини це свято – ще й історичне, адже наше місто засноване і заселялось українськими козаками, засновником Ізюма був полковник Григорій Донець, і протягом наступних століть славу Ізюмщини примножував Ізюмський козацький, а потому і гусарський полк, що брав участь у Північній війні і Полтавській битві, війнах з турками і поляками, Вітчизняній війні 1812 року і Бородинській битві, входив до Берліну і Парижу, а завершив свою славну історію на полях І Світової війни. Багато наших земляків, працівників ліцею і учнів носять козацькі прізвища, ми пам’ятаємо і чтимо традиції, звичаї і історію козацтва

Тому для нас це свято – близьке і традиційне, і традиційно ми щорічно 14 жовтня, у День Покрови пресвятої Богородиці за старою козацькою традицією, проводимо ігри, на яких кожен може показати свій хист – силу і спритність, вміння співати чи готувати їжу, швидко долати перепони чи показувати знання козацьких традицій.

c_317_wduk02c