До Дня Соборності України

Соборність… єдність України, свобода – останнім часом ці поняття стали для нас особливими. Знаковими. Знову, як і сто років тому, ми боремося за своє соборність і волю. І патріотичне виховання сьогодні для нас має особливе, першорядне значення.

Щороку 22 січня, у день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. Ця подія була знаковою для українського державотворення. 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві відбулося офіційне проголошення Акту Злуки.  «Однині во єдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина, і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна республіка», – йшлося в Універсалі Директорії УНР.

До Дня Соборності України у всі навчальні групи, створені у месенджерах були розміщені матеріали з історії Соборності України, української революції та Визвольної боротьби 1917 – 1921 рр.,  з дотриманням проти епідеміологічних запобіжних заходів були проведені позакласні години. Зокрема учні, викладачі і майстри продивились документальні фільми з  серії «Невідома Україна»: «Лист без конверта», «Трикутник смерті», що розкривали ті великі и трагічні події, а також короткий фільм, присвячений українській революції і проголошенню Злуки українських земель з серії «20 кроків до мрії». Заходи  супроводжувався презентаціями, «День Соборності України», виступами викладачів історії, літератури, Громадянської освіти. У бібліотеці закладу організована була тематична виставка.

До Дня Соборності України та дня пам’яті Героїв Крут в бібліотеці ДНЗ «Ізюмський регіональний центр професійної освіти» з учнями групи ТМ-319 (класний керівник Бондаренко Ю.О., майстер виробничого навчання Чередніченко Є.Я.) був проведений урок – реквієм «Дух народу не збороти».

В читальній залі оформлені книжково-ілюстративні виставки: «Моя країна – Соборна Україна» та «Пам’яті Героїв Крут».

Працівники педагогічного колективу Регіонального центру і адміністрації закладу поклади квіти до пам’ятники Т. Шевченку і вшанували події 22 січня 1919 р., які навіки об’єднали нашу державу у одне єдине ціле. Бо Соборність і єдність – це головне, що ми маємо сьогодні зберігати. Єдність різних країв нашої держави і різних поколінь, людей різних поглядів і різних статків, всіх українців – людей різних національностей, об’єднаних любов’ю до своєї Батьківщини.